Навіть найдосвідченіші водії відзначають, що поява тріщини на лобовому склі – звичайна сумна неминучість. Як правило, тріщини на склі автомобіля з’являються в зв’язку зі збігом різних негативних факторів. Найбільш часті з них – це погані дороги і незначні порушення правила водіння машини.

Так, тріщини на лобовому склі можуть з’явитися через удар об скло гравію, який вилетів з-під колеса попереду автомобіля, що йде або несподіваного зіткнення з товстою гілкою неподалік дерева.

Чому тріщини на склі автомашини не можна залишати без уваги?

Через природної вібрації під час руху машини навіть найменша і непомітна тріщина може вирости до величезних розмірів. Це може привести до необхідності повністю поміняти тріснуте скло. 

Чи завжди обов’язково звертатися в сервісний центр?

Деякі досвідчені водії вирішують спробувати усунути тріщину власними зусиллями. Можливо, це буде під силу і вам. Далі ми розглянемо ті фактори, які можуть спонукати власника автомобіля почати самостійний ремонт лобового скла.
Коли краще постаратися усунути тріщину на склі?
Цілком можливо, що у Вашому випадку краще провести усунення тріщини самостійними зусиллями. Це може бути так, якщо:
До найближчого автосервісу їхати надто далеко.
У власника машини просто немає вільних коштів на ремонт.
Водій має досвід роботи зі склом.
Власник авто раніше вже усував подібні поломки.
Власник машини має професійні навички по ремонту автомобілів.

Як усунути тріщину на лобовому склі без допомоги автосервісу?

Найперше, що слід зробити після того, як Ви помітили появу тріщини на склі – це тут же припинити рух машини і заклеїти тріснуту ділянку скла за допомогою скотчу. Це допоможе уникнути забруднення пошкодженої ділянки скла і значно полегшить процес усунення тріщини.

Другим кроком на шляху до надання склу презентабельного вигляду можна вважати ретельний візуальний огляд скла. Він допоможе з’ясувати характер пошкоджень.
Під час візуального огляду слід з’ясувати:
– Які розміри має тріщина скла;
– Чи знаходиться тріщина близько до краю;
– Чи є пошкодження наскрізним.

Якщо тріщина досить велика або знаходиться неподалік від краю скла, швидше за все, ремонт скла буде неможливий. Тоді пошкоджене скло краще просто повністю замінити.